Kuudennen kerroksen yksiö Munkkiniemessä

Munkkiniemi, Helsinki

850 €/kk

7 hel 18:01
Tyyppi: Vuokrataan
Katuosoite: Huopalahdentie
Kuukausivuokra: 850 €/kk
Vakuus: 1700 €
Kokonaispinta-ala: 28 m²
Huoneita: 1
Asumistyyppi: Vuokra
Kunto: Erinomainen
Ilmoittaja: Riikka Heiskanen
Kaikki ilmoitukset (2)

Ilmoituksen tiedot

Vuokranantajan puolesta:

Annetaan vuokralle valoisa kuudennen kerroksen yksiö idyllisestä Munkkiniemestä. Asunto sijaitsee aivan Munkkiniemen palveluiden läheisyydessä sekä meren ja luonnon lähellä. Lenkkeilemään pääset aivan kotiovelta ja Talin lenkkeilymaastot ovat vain lyhyen matkan päässä. Asunto on sijainniltaan siis huippu paikalla ratikkapysäkin varrella.

Asunnon vaaleat pinnat sekä isot ikkunat luovat valoisan ja avaran tunnelman. Asunnon varustelusta löytyy toimiva keittiö keraamisella liedellä. Yksiö on tilava, vaikka neliöitä onkin 27,9m. Kylpyhuoneen varustelu kattaa paikan pyykinpesukoneelle sekä lattialämmityksen. Lattiassa on vaalea laminaatti ja yleisilme on hyvin vaalea mustia yksityiskohtia unohtamatta.

Taloyhtiössä on myös ilmainen pesutupa, häkkivarastot ja uusitut saunatilat.

Munkkiniemi on alueena yhdistelmä kaupunkiasumista, luontoa ja pieniä kahviloita bulevardin ympärillä. Ota yhteyttä, jos tämä voisi olla sinun tuleva kotisi.

Sopimusehdot ja kustannukset

Kunto: Erinomainen

Talon tiedot

Talotyyppi: Kerrostalo

Samanlaisia ilmoituksia Oikotiellä

Ajoneuvot ja koneet

Asunnot ja tontit

Koti ja asuminen

Vapaa-aika ja harrast...

Elektroniikka

Liiketoiminta ja työp...

Muut

Tori-kaupat