Ilmoituksen tiedot
Kaunis Christian Koehlert -merkkinen tanssipuku, koko n. 40-42. Uutena meille viime talven tansseihin ostettu ja yhden päivän siis käytetty. Lyhennetty ompelijalla n. 160cm pituiselle sopivaksi. Pyydä tarvittaessa lisäkuvia tai mittoja, pukua pystyy myös varmasti tarvittaessa vielä muokkaamaan.
Mitat ovat kainalo-kainalo (rinnoille on kovikkeella varustetut kupit) 41cm, vyötärö saumasta saumaan 40cm ja pituus olalta helmaan 137cm. (HUOM! Pahoittelut, olin aiemmin laittanut vahingossa vyötärön leveydeksi 30cm! Mutta nyt tieto on korjattu) Runsas monikerroksinen tyllihelma, liikkuu todella kauniisti tanssiessa.
Huom! Vyötärössä ei ole mitään vikaa, ei siis ole tuolla tavalla mutkalla. Tyttö vain ei halunnut kovin tiukasti istuvaa pukua ja siinä oli hieman liikkumavaraa.
Siistikuntoinen, ehjä ja puhdas. Postikulut pakettina sisältyy hintaan.
Myynnissä myös muualla.